Aloe Vera - évezredek csodaszere
Az aloe vera a liliomfélék (Liliaceae) családjába tartozó manapság már csodanövényként emlegetett, kaktuszhoz hasonlító örökzöld növény. Eredeti élõhelye Afrika (Madagaszkár, Socotra szigetek) és Dél-Arábia. Levelei tömöttek, húsosak, zöld, szürkés- vagy kékeszöld színûek.
Csodás hatásai évezredek óta ismertek. Elsõként a Kr.e. 15. században a sumérok írnak az aloe vera csodás hatásairól. A beduin törzsek életelixírként szóltak róla, az indiánok pedig szent növényként tisztelték gyógyító ereje miatt. Az egyiptomiak úgy hitték, az aloe az örök élet növénye, így míg Nofretete és Kleopátra szépségük ápolására használták, a Királyok Völgyébe vezetõ út mentét aloe vera díszítette a túlvilágra készülõ uralkodók eledeleként, de az elõkelõk mumifikáláshoz használt anyagok egyik fontos elemeként is szerepelt.
Jelenleg az aloe 250-300 fajtája ismert, ezekbõl azonban gyógyászati célokra az aloe vera (Aloe Barbadensis Miller) a legalkalmasabb.
A "csodás növényben" eddig 240 féle növényi hatóanyagot azonosítottak, melyek egymáshoz viszonyított aránya tökéletesen igazodik a szervezetünk igényeihez.
Tartalmazza az összes vitamint, valamint Vasat, Nátriumot, Magnéziumot, Cinket, esszenciális aminosavakat, enzimeket.
A fent felsorolt hatóanyagokban növény belsõ húsának gélszerû anyaga a leggazdagabb, éppen ezért ez szolgál alapul az aloebõl készült különbözõ csodaszerek elõállításához.
Az aloe vera a következõ fõbb területeken fejti ki jótékony hatását:
Aloe vera tea: immunerõsítõ, csökkenti a koleszterinszintet, szabályozza a bélmûködést, segíti az emésztést, megelõzi a gyomorfekély kialakulását, aktiválja a vér- és nyirokkeringést, javítja a vese-, máj- és epehólyag funkciókat, használatával megelõzhetõ a májzsugorodás, serkenti a szem funkciókat, javítja a látást, szélsõséges alkoholfogyasztás esetén is kiváló gyógyír.